Taravari: Ndryshimet në gjykatë dhe bashkëpunimi politik shqetësojnë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.03.2024, 15:10

Arben Taravari para medias, foli sot për ndryshimet ne gjykate ne lidhje me lenden për vulat e ASH për ndryshimet në gjykatë dhe qëndrimin e tij ndaj bashkëpunimit të mundshëm me Mendu Thaçin dhe Ali Ahmetin.

“Qytetarët janë ato qe thotë çfarë ja vlen sinqerisht, nuk do të doja që partë e tona të jenë ne te njëjtën liste me Mendu Thaçin dhe Ali Ahmetin”, thotë ai ne dekaratanën para mediave.

Ai shton se nuk është normale që te ndërrohet për te disatën herë tani me gjykata, mbi rastin me vulat e ASH-së ai hedh supozimin se ndoshta partitë kërkojnë gjykatës që ju përgjigjet interesave të tyre

Në vazhdim, Taravari thërret për një përfaqësim të gjerë në media për të kuptuar arsyet e vërteta për ndryshimin e dytë të gjyqtarëve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit