Plagosja në Durrës/ U qëllua punonjësi, autorët donin të vrisnin biznesmenin

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 22.03.2024, 14:42

Enidor Dedja 36 vjeç është i plagosur ditën e sotme në zonën e Shijakut. Mësohet se autor i ngjarjes është Arbër Hoxha bashkë me të afërmit e tij.

Ky i fundit, ishte zënë mbrëmjen e djeshme me pronarët e Enidor Dedjas dhe sot ka shkuar në biznesin e tij, ku punonte edhe i plagosuri.

Por plumbat nuk kanë kapur pronarët, vëllezërit Domi, por kapën Enidor Dedjan, punonjës. Ndërkohë plumbat kanë kapur edhe xhamat e një autobusi pranë dyqanit i cili për momentin nuk kishte njeri brenda.

Dedja në spital në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit