Vrasja e 27-vjeçarit shqiptar në Angli, arrestohet autori

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.03.2024, 12:20

Policia angleze ka arritur të zbardhë vrasjen e 27-vjeçarit shqiptar, Bajram Luli në Sudbury Heights Avenue të hënën, më 11 mars.

Për vrasjen e të riut me origjinë nga Peqini, policia ka arrestuar mbrëmjen e kaluar 31-vjeçarin Sabin Manda.

Ndaj të riut që do paraqitet sot në Gjykatën e Magjistraturës së Westminsterit, rëndon akuza e vrasjes dhe posedimit të armëve të ftoha.

27-vjeçari shqiptar u gjet i plagosur në një makinë në Sudbury Heights Avenue të hënën, më 11 mars, pak pas orës 17:30. Ai u dërgua në spital ku fatkeqësisht vdiq pak kohë më vonë.

Policia ka konfirmuar se familja e Lulit është në dijeni të ngjarjes dhe arrestimit të autorit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit