Me 1 kg kokainë në makinë, i arrestuari kryetar i shoqatës së transportit ndërqytetas

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.03.2024, 10:38

Eneo Sulejmanaj është i riu që u plagos nga policia mbrëmjen e kaluar pasi nuk u ndalua në postobllokun e tyre.

Sulejmani i cili është në të njëjtën kohë edhe kryetar i shoqatës së Transportit Ndërqytetas, po lëvizte me një mjet “Tiguan”, kur u ndalua nga policia në Rrugën e Kavajës në Tiranë.

Bashkë me të në makinë ishin edhe dy të rinjtë: Shkëlqim Ostreni dhe Igli Begaj.

Kur janë përballur me policinë, të rinjtë nuk kanë ndaluar, por kanë ecur indietro duke tentuar shtypjen e policëve. Por këta të fundit janë kundërpërgjigjur duke qëlluar me armë.

Pas ndalimit dhe arrestimit të tyre, policia gjeti 1 kg kokainë në makinën me të cilën po lëviznin.

Familjarët kanë deklaruar për JOQ ALBANIA, se plumbi i policisë e ka kapur të riun pranë shtyllës kurrizore dhe për momentin ndodhet në spitalin e Traumës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit