Një milionë euro garanci, Dani Alves lirohet nga burgu

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 20.03.2024, 13:48

Gjykata e Barcelonës ka liruar përkohësisht Dani Alves, i dënuar me katër vjet e gjashtë muaj burg për abuzim seksual të një vajze në klubin e natës Sutton në orët e para të mëngjesit më 31 dhjetor 2023.

Gjykata ka vendosur një garanci prej një milion eurosh si dhe tërheqjen e pasaportave që ka, spanjolle dhe braziliane, duke i ndaluar të largohet nga territori spanjoll dhe të paraqitet çdo javë në gjykatë.

Gjithashtu Alves nuk duhet të komunikojë me viktimën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit