I vidhet vetura shtetases së Austrisë në Prishtinë, rasti po hetohet

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 20.03.2024, 12:03

Një shtetase austriake ka raportuar se nga persona të panjohur i është vjedhur vetura e saj me targa të Austrisë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se rasti ka ndodhur më 14.03.2024 rreth orës 08:00 në rrugën “Ymer Alushani”, në Prishtinë.

Tutje bëhet e ditur se lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa rasti po hetohet.

“Ankuesja femër shtetase austriake ka raportuar se, nga persona të panjohur i është vjedhur vetura e saj me targa të Austrisë. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raport.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit