Tentoi të shtypë kolegët e punës, infermieri: Më thonin sakat, kam problem me njërën këmbë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 19.03.2024, 15:28

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë "arrest me burg" për infermierin Mersin Mlloja i cili akuzohet për "vrasje të mbetur në tentativë".

Pak ditë më parë, 38-vjeçari që punon në Qendrën Shëndetësore Bushat, ka tentuar të shtypë me makinë 2 kolegët e tij, Davë dhe Kristian Ndoja, nënë e bir. Avokati i infermierit ka treguar se shkak për ngjarjen është bërë bullizimi që kolegët i bënin 38-vjeçarit dhe ka kërkuar masën e sigurisë "detyrim paraqitje".

Ai ka thënë se gjithçka ka nisur pas një trajnimi ku infermierët e Vaut të Dejës ishin pjesëmarrës. Sipas tij, gjatë trajnimit Dave Ndoja i është drejtuar infermierit duke i thënë se “ti je për në kosh të mbeturinave. Ku di gjë ti, je sakat”.

Këto fyerje, 60-vjeçarja i ka bërë për shkak të një problemi fizik që Mersin Mlloja ka me njërën prej këmbëve. Por 38-vjeçari është ndjerë i bullizuar dhe i fyer disa herë nga kolegia e tij dhe pas mbarimit të trajnimit ka tentuar ta përplasë me makinë.

Por, avokati i tij ka thënë se përplasja ka qenë e lehtë dhe në momentin që infermieri iu është afruar kolegëve, ka frenuar duke ulur pothuajse plotësisht shpejtësinë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit