Gruaja rrah burrin në Rahovec, e bën për spital

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.03.2024, 17:06

Një rast i dhunës në familje është raportuar dhe në qytetin e Rahovecit, ku një grua ka rrahur burrin e saj. Si pasojë e dhunës burri ka pranuar dhe tretman mjekësor.

Pas intervistimit palet janë liruar, ndërsa rasti shkon me procedurë të rregullt.

“Rahovec 18.03.2024 – 00:15. Ankuesi mashkull kosovar ka pranuar tretman mjekësor pasi që ishte sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij, e dyshuara femër kosovare. Me vendim të prokurorit pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit