Grkovska: Procedura për blerjen e 45 automjeteve të cilat qeveria do t’i blejë me lizing është e ligjshme

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.03.2024, 14:59

Procedura për shpalljen publike të Qeverisë për blerjen e 45 automjeteve lizing është efikase dhe e ligjshme, tha zëvendëskryeministrja për qeverisje të mirë Slavica Grkovska, duke përsëritur konkluzionin e Komisionit Kundër Korrupsionit se procedura është e ligjshme, si dhe mendimin e ekspertëve të ekonomisë të cilët konsiderojnë se “është mënyra më e mirë dhe më efikase”.

“Nga KSHPK-ja e mëparshme ka pasur reagime, por pasi kemi marrë të gjithë rastin, konkluzioni i KSHPK-së në atë kohë ishte se e gjithë procedura ishte në përputhje me ligjin dhe kjo thjesht nuk na vë në pozitë për të filluar. çdo procedurë të mëtejshme”, tha Grkovska.

Në lidhje me iniciativën e KSHPK-së deri te Qeveria që të ngrit përgjegjësi ndaj drejtorit të Fondit për Inovacione për shkak të dhënien e fondeve Drin Ahmetit, Grkovska tha se nuk e ka marrë dhe se nuk e ka parë përshkrimin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit