“Ujësjellësi dhe Kanalizimi”: Uji në Shkup është i sigurt për pije

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.03.2024, 12:59

Ndërmarrja Publike Ujësjellës Kanalizim – Shkup njofton se në analizat e fundit është konfirmuar se uji për pije në Shkup është i sigurt.

“Sektori për kontroll sanitar në periudhën prej 11.03.2024 deri më 15.03.2024 merr 187 mostra për fiziko-kimike dhe 187 mostra për analiza mikrobiologjike të ujit të pijshëm nga 43 pika matëse në Qytetin e Shkupit”.

“Sipas rezultateve të marra nga testet, të gjitha mostrat përputhen me Rregulloren për kërkesat për sigurinë dhe cilësinë e ujit të pijshëm (Gazeta Zyrtare e Republikës së Moldavisë, nr. 183/18)”, njoftojnë nga NP.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit