Peci i jep ultimatum AAK-së, me këtë datë duhet të lironi zyret!

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.03.2024, 12:31

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ditë më parë njoftoi se kanë rikthyer rreth 600 metra katrorë në shërbim të Ministrisë së Bujqësisë në Prishtinë, ku është e vendosur AAK-ja.

Peci i ka dhënë ultimatum AAK së që t’i lirojë zyret ku është e vendosur deri me 20 shtator të këtij viti.

” Ministria e Bujqësisë kërkon nga qiramarrësi AAK që objektin ta lirojë në afat prej 180 ditësh nga dita e njoftimit të kësaj shkrese, përkatësisht 19 marsi 2024 deri me datë 20 shtator 2024.

Lirimi i objektit kërkohët për shkak se Ministria e Bujqësisë këtë objekt do ta shfrytëzoj për nevoja të saj publike në përputhje me fushë veprimtarinë e saj që ushtron sipas legjislacionit në fuqi”, thuhet në vendimin e Ministrisë së Bujqësise.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit