Shoferi që vdiq tragjikisht në aksidentin në Skivjan ishte rreth 25-vjeçar

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.03.2024, 09:43

Një aksident i rëndë trafiku ndodhi mbrëmë në magjistralen Pejë – Gjakovë, saktësisht në fshatin Skivjan, ku për pasojë një person ka humbur jetën.

Viktima ishte shofer i njërës nga veturat e përfshira në aksident, i cili nuk arriti të mbijetojë.

Siç merr vesh, shoferi që vdiq tragjikisht në këtë aksident ishte rreth 25-vjeçar, i cili pësoi plagë të rënda pas përplasjes me veturën tjetër.

Lajmin e kanë konfirmuar nga Policia Rajonale në Gjakovë.

“Mbrëmë rreth orës 23:00 kemi pranuar informatë për aksident trafiku në fshatin Skivjan-Gjakovë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ku të përfshirë në aksident kanë qenë dy automjet udhëtarësh. Për pasojë lëndime trupore kanë pësuar dy persona të cilët janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor. Më vonë jemi njoftuar se njëri prej tyre ka ndërruar jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit, ndërsa rasti është duke u trajtuar nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor”, tha zëdhënësi Sheremet Elezaj.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit