I njohur për arratisjen nga burgu në Australi/ Leonard Gjeka kapet me makinë të blinduar në Shkodër

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17.03.2024, 17:55

Leonard Gjeka, shqiptari, i cili u arratis nga paraburgimi në Australi disa vite më parë, është ndaluar në Shkodër. Ai është ndaluar nga policia e Shkodrës pasi lëvizte me një automjet të blinduar.

Makina është bllokuar nga policia, pasi nuk kishte autorizim, ndërsa Gjeka vetëm është gjobitur.

Leonard Gjeka në atë kohë 32 vjeç, u arratis nga parburgimi dhe u kap 9 ditë më vonë. Pas kryerjes së dënimit atje, ai u kthye në Shqipëri.

Policia njofton:

Shërbimet e Patrullës së Përgjithshme, gjatë zbatimit të planit të masave për parandalimin e kriminalitetit dhe për goditjen e paligjshmërive, në qytetin e Shkodrës, kanë konstatuar dhe shoqëruar në ambientet e DVP Shkodër, një automjet të blinduar. Pas verifikimeve rezultoi se drejtuesi i automjetit, shtetasi L. Gj., banues në fshatin Ishull, Shëngjin, Lezhë, qarkullonte i papajisur me autorizim të lëshuar nga organi kompetent.

Bllokohet Audi i blinduar në Shkodër, gjobitet Leonard Gjeka, i njohur për arratisjen nga burgu në Australi në 2014 (Foto)

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit