Hajnat bëjnë kërrdi në Ferizaj: Vjedhin para, stoli ari, armë e fishekë në një shtëpi

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 17.03.2024, 12:00

Një person ka raportuar se persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur një armë, para të gatshme dhe një sasi stoli ari. Në raportin e policisë, bëhet e ditur se rasti është duke u hetuar.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë e tij dhe nga aty kanë arritur të vjedhin: një armë me 50 copë fishekë për të cilën posedon leje, para të gatshme dhe një sasi stoli ari.

Është njoftuar prokurori, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin e policisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit