Tetova nesër do ketë regjim të ri komunikacioni pasi do kremtohet dita e NATO-s

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 16.03.2024, 12:37

SPB Tetovë njoftoi se të dielën nga ora 09:00 deri në orën 17:00 do të ketë regjim të modifikuar të qarkullimit në qytet për shkak të shënimit të Ditës së NATO-s dhe katër viteve të anëtarësimit të plotë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Një manifestim i organizuar nga Ministria e Mbrojtjes do të organizohet në sheshin e qytetit në Tetovë.

“Me rastin e 17 marsit, Ditës së NATO-s dhe katër viteve të anëtarësimit të plotë të Republikës së Maqedonisë së Veriut në këtë organizatë, do të organizohet fjalim tekniko-taktik, përkatësisht në sheshin e qytetit në Tetovë do të mbahet bisedë tekniko-taktike, e cila do të mbahet nga Ministria e Mbrojtjes, në mënyrë që fjalimi tekniko-taktik dhe komunikacioni të zhvillohet në mënyrë të sigurt në zonën qendrore të Tetovës, RSV e Tetovës do të vendosë një regjim të veçantë të komunikacionit nga ora 9 e mëngjesit deri në 17:00. Zhvillimi i komunikacionit në këto rrugë do të rregullohet nga zyrtarët policorë dhe apelohen nga vozitësit që në tërësi të respektojnë urdhrat dhe udhëzimet e tyre dhe të kenë durim dhe mirëkuptim për ndryshimet në regjimin e komunikacionit”, njoftojnë nga SPB Tetovë.

Gjatë kësaj periudhe do të lejohet lëvizja e automjeteve përgjatë rrugës “Ilindenska” deri te rrethrrotullimi me rrugën “Marshal Tito”, përgjatë rrugës “Todor Tsipovski-Merjan” deri në kryqëzimin me rrugën “Strasho Pindzur”, përgjatë rrugës “Strasho Pindzur”. në kryqëzimin me rrugën “Nikola Tesla” dhe përgjatë rrugës “Marshal Tito” deri në kryqëzimin me rrugën “Jane Sandanski”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit