Evis Berberi jep dorëheqjen si drejtor i ARRSH

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 13.03.2024, 23:12

VIDEOJA KU ISHTE I DEHUR/ JEP DORËHEQJEN DREJTORI I ARRSH EVIS BERBERI

Drejtori i ARRSH Evis Berberi ka dhënë dorëheqjen pasi vodhi miliarda nga buxheti i shtetit si “minion” i Belinda Ballukut. Zari i zv/kryeministres ka siguruar disa stoqe cash të fuqishme në xhep pasi morin postin e shumë-lakmuar në krye të ARRSH.

Një pjesë e mirë e skandaleve të tij u bë publike në media pas zbulimit të njërës prej kompanive të Bernerit e cila merrte fonde publike nëpërmjet marionetës së tij në letra Valter Begajt, teksa edhe kur ish-drejtori ka mbajtur poste publike si titullar shtetëror.

Pavarësisht vjedhjes së hapur, askush nuk e hetoi Berberin, por në mënyrë të papritur ai ka dorëzuar dorëheqjen e tij vjedhurazi, pa rënë në sy.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit