Publikohen fotot e autorëve të dyshuar që vranë boksierin kosovar në Gjermani

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 12.03.2024, 15:15

Dy ditë pas vrasjes së boksierit nga Kosova në Gjermani, Besar Nimani janë publikuar edhe fotot e dy autorëve të dyshuar.

Mediat raportojnë se bëhet fjalë për shtetasit, Ayman Dawoud Kirit dhe Hüseyin Akkurt.

Sipas medias gjermane, Prokuroria publike e Bielefeldit dhe policia po u kërkojnë ndihmë qytetarëve që të gjejnë dy 33 vjeçarët të dyshuar për vrasjen e boksierit, Besar Nimani.

“Ayman Dawoud Kirit dhe Hüseyin Akkurt dyshohet se kanë qëlluar në rrugë një 38-vjeçar nga Bielefeld të shtunën, 9 mars 2024”, shkruan Presseportal.

Personat e dyshuar për vrasjen e boksierit nga Mitrovica janë ende në arrati.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit