Një grua dyshohet se është shtyrë nga një tarracë në Ohër

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 12.03.2024, 09:27

Gruaja që ka përfunduar në spital pasi ka rënë nga një tarracë është shtyrë, konfirmon policia. SPB Ohër ka kallëzim penal kundër A.D.(32) nga Ohri për shkak të dyshimit për veprën penale “vrasje në tentativë” si dhe ndaj E.M.(21) nga Ohri për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për ka kryer veprën penale të “ndihmës”.

Pas një debati të mëparshëm verbal, banditi e ka shtyrë nga kati i tretë i ndërtesës sociale në rrugën “Karposh Vojvoda” 39-vjeçaren nga Shkupi, me të cilën ishte në lidhje prej disa muajsh.

Të dyshuarve u është caktuar masa e paraburgimit deri në 30 ditë.

Gruaja që u dërgua në spitalin “Shën Erasmus” ka pësuar lëndime të rënda dhe thyerje në brinjë. Ndonëse ka qenë e vetëdijshme dhe gjatë marrjes në pyetje ka thënë se ka rënë vetë, sipas dëshmitarëve okularë që kanë qenë dëshmitarë të kësaj ngjarje fatkeqe është konfirmuar se është shtyrë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit