Eksperimenti në poligon befason hetuesit, fëmijët dhe gruaja e Pëllumb Metës dinë të përdorin armën

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 11.03.2024, 10:25

Eksperimenti në poligon ka befasuar hetuesit. Fëmijët e Pëllumb Metës dinë të përdorin armë. Ka qenë ky rezultati nga prova e bërë nga Prokuroria e Durrësit në një poligon të qytetit.

Hyseni, Hygerta, Amarildo dhe gruaja e Pëllumb Metës, Blerina Meta dinë të përdorin pistoletën.

Për vrasjen e më pas groposjen e Metës janë vënë në pranga dy djemtë e tij Hyseni dhe Amarildo, si dhe vajza, Hygerta Meta.

Ishte studentja ajo e cila pranoi të kishte kishte vrarë me armë babain e saj 49-vjeçar, duke pretenduar se ai do ta fejonte pa dëshirën e saj.

Më pas autorësia u mor nga djali i madh Hyseni, por vajza rimori përgjegjësinë e krimit dhe këmbënguli se e kreu vrasjen e vetme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit