Në xhaminë e Prishtinës do të shtrohen çdo natë falas Iftare për Ramazan

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.03.2024, 13:59

Imami Labinot Maliqi, përmes një postimi në facebook ka njoftuar se në xhaminë e Prishtinës do të shtrohen çdo natë falas Iftare për Ramazan.

Maliqi, ka faleminderuat kryetarit të Komunës së Prishtinës, Perparim Rama i cili e ka mbështetur me Tendën e Ramazanit.

Ndërsa ka njoftuar se të gjithë ata që dëshirojnë të kontribuojnë në shtrimin e iftareve ditore në xhaminë tonë, le të më shkruajnë, pasi tashmë kemi filluar t’i listojmë emrat e donatorëve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit