Gjendet i vdekur një 70-vjeçar në Lipjan, policia po e heton rastin

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 04.03.2024, 08:44

Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit.

Lajmin e konfirmoi zëdhënësi për media në Policinë e Kosovës, Daut Hoxha.

Hoxha deklaroi se trupi i personit në fjalë është gjetur pa shenja jetë në rrugë ku me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

“Rreth orës 17:00 në fshatin Sllovi është gjetur një person i shtrirë. Policia ka dalë në vendngjarje dhe është njoftuar emergjenca. Mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML). Rasti po trajtohet si hetim i vdekjes”, ka deklaruar Hoxha.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit