27-vjeçari shqiptar përplaset për vdekje nga furgoni në Itali

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 02.03.2024, 21:26

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në rrugën Apiane në zonën e komunës së Terracinës, në provincën Latina, Itali. Bëhet e ditur se një 27-vjeçar shqiptar është përplasur nga një furgon dhe për pasojë ka humbur jetën.

Në moment shoferi nuk e kuptoi nëse e kishte përplasur dhe vazhdoi rrugën, por dyshimet nuk e lanë të qetë. Prandaj u kthye në vendngjarje, aty ku në një cep të rrugës gjeti trupin e pajetë të të riut shqiptar.

Menjëherë në moment e raportoi ngjarjen tek policia dhe kërkoi ndihmë. Drejtuesi i furgonit iu nënshtrua testit të alkolit dhe drogës por rezultoi negativ.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit