Përcillen për në banesën e fundit babë e bir, viktima të shpërthimit në Lushnjë

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 02.03.2024, 20:48

Sot, në fshatin Stan Karbunarë të Lushnjës, u mbajt ceremonia e fundit për Roland dhe Lidio Hoxhën, të cilët humbën jetën në një shpërthim tragjik gjatë punës në ndërtimin e një kapanoni. Fshati përfshihet nga trishtimi, ndërsa fqinjët rrinë bashkë me familjen e të ndjerëve.

Roland dhe Lidio ishin në punë në një vinç, duke kryer punë saldimesh, kur një bombol oksigjeni u shkëput nga vinçi dhe shkaktoi një shpërthim të tmerrshëm, duke marrë jetën e tyre. Shpërthimi gjithashtu shkaktoi dëmtime të rënda për deputetin Bujar Çela dhe gjashtë persona të tjerë që punonin në ndërtimin e magazinës së tij.

Të gjithë të lënduarit u transportuan për ndihmë mjekësore, por për Roland dhe Lidio, dëmtimet ishin të konsiderueshme dhe mjekët nuk mundën të bënin gjë për t'i shpëtuar jetën. Roland ishte në detyrën e tij të parë në këtë kantier, ndërsa për Lidio, ajo ishte dita e fundit e punës së tij.

Ngushëllime për familjen Hoxha dhe të gjithë të prekurit nga kjo tragjedi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit