Familja Hoxha hap dyert e mortit, fqinjët: Babë e bir ishin të shkëlqyer

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02.03.2024, 14:31

Ne fshatin Stan Karbunar ku jetonin dy viktimat Roland dhe Lidio Hoxha ka pllakosur zija.

Familjarët dhe fqinjët e dy viktimave janë mbledhur për t’iu dhënë lamtumirën e fundit. Mes lotësh, ata kanë treguar se familja Hoxha ishte e përsosur dhe të dy ishin tepër punëtorë.

“Jemi habitur! Jashtë mase e rëndë. Ishte i përsosur, ky që u vra dhe i biri. Djali ishte punëtor, ta thërrisje vinte të ndihmonte”

“Ishin familje shkëlqyer, burrë e grua dhe tre fëmijë që ka. Ishin familje, nuk di ça të them, nuk kam fjalë të flas”

“Tërë jetën me vinç ka punuar i ati”

“Unë qëllova në Lushnjë e dëgjova shpërthimin. Nuk kam fjalë të flas”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit