Babë e bir viktima të shpërthimit në Lushnjë/ Dita e tyre e parë në punë, djali sapo ishte kthyer nga Italia

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 01.03.2024, 21:36

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në një kapanon në Lushnjë, ku Roland Verçani, 55 vjeç, dhe i biri i tij janë ndër viktimat e një shpërthimi të papritur. Roland, baba i tre fëmijëve, dhe djali i tij, i cili sapo kishte kthyer nga emigrimi nga Italia, kishin filluar punën e tyre të zakonshme në kapanonin e zonës. Ata punonin me kamion dhe vinç dhe kjo ishte dita e tyre e parë bashkë në punë.

"Janë kushërinjt tonë, Landin e kemi fis. Ishte dita e parë e punës bashkë më djalin. Punonte me kamion, me vinç. Landi ka dy çuna dhe një gocë. Landi ishte 55 vjeç. Çuni ka qenë në Itali, djali kishte rreth një muaj që kishte ardhur nga emigrimi. Punonin, mirë e kishin gjendjen ekonomike."

Familjarët e tyre tregojnë se ata kishin një gjendje ekonomike të mirë dhe ishin të angazhuar në punën e tyre. Fatkeqësisht, ngjarja e papritur ka shkaktuar një tronditje të thellë në komuniteti dhe familjen e tyre. Autoritetet lokale janë duke hetuar për të zbuluar shkakun dhe rrethanat e shpërthimit, duke kërkuar përgjegjësinë për këtë fatkeqësi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit