Raportohet se një 14-vjeçar është therur për vdekje

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 01.03.2024, 12:14

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoni të Veriut, ku është therur për vdekje një i mitur.

Bëhet fjalë për një 14 vjeçar, i cili është gjetur mbrëmë rreth orës 19:30 pa shenja jete me plagë të shumta therëse dhe gjakderdhje të jashtme në qendër të Prilepit në trotuarin e bulevardit “Goce Dellçev” përballë Shtëpisë së Kulturës “Marko Cepenkov”.

Ai u dërgua në spitalin e qytetit, ku të gjitha përpjekjet e mjekëve rezultuan të pasuksesshme.

Policia dhe prokurori themelor publik kanë nisur hetimet, ndërsa trupi është dërguar për obduksion.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit