Shpërthimi në Lushnjë/ Pamjet e shkatërrimit të shtëpisë ku jetonin 8 anëtarë

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 01.03.2024, 21:01

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur këtë të premte në Lushnje, ku një shpërthim i fuqishëm ka shkaktuar vdekjen e një babai dhe djali të tij, si dhe dëme të rënda materiale në një zonë prej dy kilometrash.

Dëshmitarët kanë raportuar se shpërthimi i jashtëzakonshëm ka lënë një shtëpi të shkatërruar totalisht, duke dëmtuar dyert, dritaret dhe orenditë në mënyrë të pashmangshme.

Banorët e shtëpisë, një familje e përbërë nga tetë persona, kanë fatin e tyre të mirë që nuk kanë pësuar dëmtime fizike, megjithëse kanë përjetuar tronditjen e fortë të ngjarjes.

Autoritetet lokale janë duke hetuar për të zbuluar shkakun dhe shkaqet e shpërthimit të papritur, ndërsa qytetarët janë të shqetësuar për sigurinë dhe rrezikun e ngjarjeve të tilla në të ardhmen.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit