Njihuni me 28-vjeçaren që ka pasur vetëm 7 ditëlindje

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 29.02.2024, 21:50

Të lindësh në një ditë të rrallë si 29 shkurt është një përvojë e veçantë për shumë njerëz, duke pasur mundësinë për të festuar ditëlindjen e tyre vetëm një herë në katër vjet.

Julia Alsop, e cila këtë vit do të shuajë shtatë qirinj në tortën e saj të ditëlindjes, ndjen një ndjenjë të veçantë për këtë ditë të rrallë. Megjithatë, ajo gjithashtu përballet me sfida teknike, si për shembull kur kërkon të nënshkruajë kontrata në ditëlindjen e saj, por sistemi nuk e njeh 29 shkurtin si datë, duke e bërë atë të ndjejë sikur ditëlindja e saj nuk ekziston.

Julia, 12 vjeçe, duke fikur qirinjtë në tortën e ditëlindjes së saj të tretë

Kur ajo u thotë njerëzve se do të festojë ditëlindjen e saj të shtatë në vitin 2024, ajo thotë se ata e shikojnë atë sikur do t’i thonë: “‘Për çfarë po flet?”.

Pavarësisht kësaj, Julia është e vendosur të gëzojë çdo festë të ditëlindjes së saj, si të shtatët apo të tjera, duke shprehur kënaqësinë e saj për këtë ditë të veçantë që vjen vetëm një herë në katër vjet.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit