I ngacmoi të dashurën, shqiptari bën për spital marokenin

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 29.02.2024, 14:45

Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali pasi ka dhunuar dhe qëlluar me armë zjarri një maroken që i kishte ngacmuar të dashurën.

Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 22 tetorit të kaluar, pranë pikës së karburantit IP në via Marco Polo. Sipas hetuesve, 44-vjeçari maroken me precedentë të ndryshëm kriminalë, e kishte kaluar mbrëmjen duke festuar në një lokal jo shumë larg vendit të sulmit së bashku me disa bashkatdhetarë. Por gjatë kësaj feste ai ka nisur të ngacmojë të dashurën e shqiptarit dhe ky i fundit ka mbërritur menjëherë në lokal pasi është njoftuar nga miqtë e tij.

Kur shqiptari është përballur me marokenin e ka goditur disa herë me grushta e shkelma dhe pastaj e ka plagosur me armë zjarri në këmbë. Pas kësaj shqiptari është larguar bashkë me shokun e tij, ndërsa marokeni ka përfunduar në spital.

Gëzhoja e plumbit në këmbën e marokenit ka shërbyer për zbardhjen e ngjarjes dhe arrestimin e shqiptarit i cili ishte në arrest shtëpiak në shtëpinë e tij në Borgo Panigale.

Pas zbardhjes së ngjarjes, policia ka arrestuar shqiptarin i cili akuzohet për plagë të rënda dhe mbajtje të një arme zjarri të në një vend publik.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit