“Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 29.02.2024, 13:05

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar në lagjen nr.18 në Korçë.

Autor i kësaj ngjarje të rëndë është 61-vjeçari Ilo Lluka i cili pasi qëlloi me armë 37-vjeçarin vrau edhe veten.

Vdekja e 37-vjeçarit, që cilësohet si djalë i shkëlqyer nga fqinjët, ka tronditur pa masë familjarët e tij. Motra e Emiljan Pines, në një postim në rrjetet sociale, ka shkruar disa fjalë të ndjera për vëllanë që nuk jeton më.

Postimi i motrës:

Ma dogje zemren o xhani motreeeeeessssss drita e syrit tim,si me le vetem o vellackooo, Dhe pse nuk je me ti do mbetesh gjithmone krahu im i djathte, Do me mungosh gjithmone,deri diten qe do te te vij prane

Deri më tani pista kryesore e hetimeve është ajo e vrasjes për trashëgiminë pasi babai i 61-vjeçarit Lluka prej 4 vitesh jetonte me familjen e Emiljanit dhe ata kujdeseshin për të. Këtë kujdes, ai kishte vendosur t'ua shpërblente duke i dhuruar pronësinë e një apartamenti në emër të tij. Por kur Ilo Lluka e kishte marrë vesh këtë vendim, kishte ardhur nga Greqia për ballafaqim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit