Shkodranit i dështon plani: Shet makinën dhe e denoncon si të humbur

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 28.02.2024, 16:11

Një 44-vjeçar me banim në fshatin Gomsiqe, Velipojë është ndaluar nga policia pasi gjykata i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg".

Shkak për këtë ngjarje është bërë kallëzimi i rremë që ai ka dhënë para oficerit të policisë gjyqësore. 44-vjeçari ka denoncuar në polici humbjen e mjetit të tij. Por hetimet kanë zbuluar se ai e ka shitur vetë makinën, por ka gënjyer duke e ka kallëzuar si të humbur.

Njoftimi i policisë:

-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër ndaluan shtetasin në kërkim P. N., 44 vjeç, banues në fshatin Gomsiqe, Velipojë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Kallëzimi i rremë” dhe “Deklarimi i rremë përpara oficerit të policisë gjygjësore”, sepse ka kallëzuar se i kishin vjedhur automjetin, ndërkohë që e kishte shitur atë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit