“Ajo ishte dashuria ime e parë”, shqiptari i akuzuar për abortin e të dashurës: Janë të pavërteta!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 28.02.2024, 09:20

Ymer Ramadan Haxhiaj, 27-vjeçari shqiptar, i cili akuzohet se detyroi partneren e tij të merrte pilula dhe të abortonte foshnjen, u la i lirë por me kushte kufizuese.

Duke folur për mediat greke, i riu shqiptar theksoi se “nuk kam bërë asgjë për të cilën më akuzojnë”, ndërsa shtoi: “Doja fëmijën, jam i trishtuar”.

Në të njëjtën kohë ai ka mohuar kategorikisht akuzat se e ka rrahur të dashurën dhe i ka dhënë pilula:

“Asnjë nga këto nuk është e vërtetë. Unë nuk di asgjë as për pilulat. Nuk e di as ku i gjeti, kur i mori..."

Madje, ai i ka bërë apel 19-vjeçares që të thotë të vërtetën, ndërsa ka thënë se ajo ishte dashuria e tij e parë për të.

“Për herë të parë në jetën time kisha rënë në dashuri".

Ndërkohë vetë 19-vjeçarja ndihet e frikësuar se tani që shqiptari është i lirë, ai mund ta lëndojë atë ose gjyshen e saj.

“Kam shumë frikë se u lirua, mund të më lëndojë mua ose gjyshen. Ai na tha se nëse shkon në burg do të na dëmtojë. Unë nuk e di çfarë të them. Ky njeri nuk ndjen keqardhje për vrasjen e fëmijës tim?'.

Në lidhje me gjyshen, të cilën 27-vjeçari e akuzon se nuk e do për shkak të origjinës, 19-vjeçarja tha:

“Fajëson edhe gjyshen time, sepse thotë se është shqiptar. Gjyshja ime ka pagëzuar një vajzë nga Shqipëria. Gjyshja ime nuk ka pasur kurrë një qëndrim racist ndaj askujt".

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit