Shqiptari vdes në farmaci, baba i një vajze 5-vjeçare

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 27.02.2024, 21:37

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Castel Del Monte, një komunë e vogël në provincën e L’Aquila. Ledian Sharka, një punëtor shqiptar 38-vjeçar u godit nga një sëmundje e papritur gjatë punës në një shtëpi private.

Edhe pse u dërgua menjëherë në spital me një helikopter të urgjencës, ndërkohë që ishte në farmaci për trajtim, ai ndërroi jetë. Autoritetet lokale dhe karabinierët po hetojnë për të zbuluar shkakun e vdekjes së tij. Sharka ishte i martuar dhe kishte një vajzë 5-vjeçare, dhe vlerësohej nga komuniteti për punën e tij në ndërtim dhe kontributin e tij.

Karabinierët e Inspektoratit të Punës nuk kanë konstatuar parregullsi kontraktuale të punëtorit në një kompani të vogël me seli në Castel Del Monte, e menaxhuar nga një sipërmarrës po ashtu nga Shqipëria.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit