“Endacaku vrasës”, mesazhi në shtëpinë e Ilir Koçiljas para shpërthimit me tritol

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.02.2024, 11:13

"Endacaku vrasës", ky është mesazhi i shkruar në muret e shtëpisë së Ilir Koçiljas para shpërthimit me tritol.

Një person ende i paidentifikuar, me kapele e kapuç, është filmuar nga kamerat e sigurisë duke lëvizur në vendin e ngjarjes pak minuta para shpërthimit. Ai dyshohet se ka hedhur tritolin, rreth 500 gramë, pranë dritares së banesës dhe është larguar nëpër rrugicat e lagjes.

Si pasojë e shpërthimit u shkaktuan dëme të konsiderueshme jo vetëm në shtëpinë e Koçiljas, në të cilën nuk banonte askush, por edhe tek makinat e parkuara pranë vendit të shpërthimit si dhe tek apartamentet ngjitur.

Dyshimet e grupit hetimor janë se ky mesazh dhe shpërthimi me tritol kanë lidhje me vrasjen e Halil Kokës nga 35-vjeçari Koçilja, i cili aktualisht ndodhet në burg.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit