Te Pediatria e Fierit çarçafët me njolla gjaku, nëna: Duken të rregullt, por janë të palarë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.02.2024, 10:38

Shëndetësia është një prej sektorëve më të rëndësishëm të një vendi dhe i tillë është edhe buxheti që përcaktohet për të.

Por në Shqipëri, pavarësisht miliardave lekëve që merr shëndetësia, shërbimi i ofruar dhe kushtet spitalore lënë shumë për të dëshiruar.

Për të denoncuar një rast të tillë, një qytetare i është drejtuar redaksisë tonë. Ajo thotë se prej tre ditësh ka vajzën e shtruar te Pediatria e Fierit, por papastërtia është në nivele alarmante.

Ajo thotë se që ditën e parë, ambienti spitalor ishte i papastër, e për të mos folur pastaj për çarçafët e pa larë dhe me njolla gjaku. Sa për sy e faqe, ajo thotë se çarçafët duke të rregullt, por kur i lëviz sheh se janë të palarë dhe me njolla gjaku.

Denoncimi i nënës:

Pershendetje JOQ.Jam nje nene e cila kam shtruar vajzen tek Pediatria e Fierit po bej 3 dit qe e kam shtruar dhe qe diten e par vendi ishte i pa paster gjithashtu kryesorja ishin shtresat qe ishin vtm njolla gjaku dukeshin qe nuk ishin t lara thjesht ishin t rregullua

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit