QMK: Nëntë zjarre në hapësira të hapura

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 27.02.2024, 09:52

Gjatë ditës dhe natës së kaluar në vend janë regjistruar nëntë zjarre në hapësira të hapura.

Zjarrfikësit i kanë shuar të gjitha, duke shuar njëkohësisht edhe zjarre të tjera në zonat e banuara, njoftojnë nga Qendra e Menaxhimit të Krizave.

QMK njofton se në 24 orët e fundit ka pasur 1.924 thirrje në numrin e urgjencës 113, nga të cilat 44.75% thirrje ishin “reale”, ndërsa 55.25% ishin për raste të tjera urgjente.

Në polici janë regjistruar 48.82%, në ndihmën e shpejtë 46.09%, ndërsa tek zjarrfikësit janë regjistruar 2.73% nga thirrjet reale në numrin 112 në QMK.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit