Babai e nxiste të përdorte armë zjarri, 16-vjeçari shkonte në mësim me armë të ftohta

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.02.2024, 09:45

Një 16-vjeçar në Tiranë është proceduar penalisht pasi shkonte në shkollë me armë të ftohta dhe nxitej nga babai i tij të përdorte edhe armë zjarri.

Gjatë kontrollit të banesës së tyre, shërbimet e Policisë, gjetën dhe sekuestruan 6 armë (pushkë, shotgun, sportive, gjysmë automatike), sasi municioni luftarak të kalibrave të ndryshëm, 2 mjete prerëse, si dhe 2 palë targa.

Policia ka shpallur në kërkim babain 52-vjeçar të të miturit, ndërsa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit