Çudira nga Kavaja! Asfalti pritet për të rregulluar tubin dhe vendoset sërish si “puzzle”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26.02.2024, 11:08

Që Shqipëria është vendi i çudirave, këtë e vërtetojmë të gjithë nga dita në ditë.

Por kur këto çudira ndodhin nga shteti, ato kanë përmasa edhe më të mëdha pasi janë papranueshme por edhe të turpshme.

Një rast i tillë ka ndodhur edhe së fundmi në Kavajë. Për të rregulluar një tub uji në mes të rrugës, punonjësit kanë prerë asfaltin dhe e kanë vendosur sërish përmbi si të ishte parket.

Qytetarët që kanë dëshmuar një punim të tillë thonë se kjo është e turpshme pasi asfalti i prishur duhej të ishte rregulluar nga fillimi, e jo të vendoseshin copat e hequra si "puzzle".

Mesazhi i qytetarit:

Pershendetje! Kan prere asfaltin per te rregulluar nje tub uji edhe tani po e vendosin perseri asfaltin sikur po shtrojne parket nuk e kuptoj ne cilen epoke jetojme. Kur mund ta kishin shtruar perseri me asfalt por ne mungese kan gjetur kete zgjidhje Turp!!! Cudira nga kavaja

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit