I moshuari hedh qenin nga njëri krah i autostradës në tjetrin, qytetarja e gjen dhe e çon në spital

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.02.2024, 13:36

Një shtetase angleze i është drejtuar redaksisë tonë për të denoncuar një ngjarje të ndodhur ditën e sotme në autostradën Durrës-Tiranë.

Ajo thotë se motra e saj ka parë një burrë që ka hedhur një qen nga njëra anë e autostradës, në krahun tjetër.

Për fat të keq, qeni është goditur edhe nga një makinë e tani ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Qeni për momentin është dërguar në një klinikë veterinare për të marrë trajtim mjekësor.

Ende nuk dihet kush është burri që ka hedhur qenin në mes të autostradës.

Mesazhi i anglezes:

Hello JOQ! Excuse me for writing in english. Today my sister has encountered a man throwing a dog out on the Durres-Tirana motorway outside of Saught from the other side of the motorway. The dog had been hit by a car due to this and is in bad condition. Dog is being taken into veterinary care. NAME AND SHAME THIS MAN!

Im in England but my sister is a citizen in Albania she currently at the clinic with the dog

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit