Teo, ish-lojtari i basketbollit që humbi jetën teksa festonte për ekipin e tij

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.02.2024, 08:51

Alteo Hyseni, personi që shihni në foto është 16-vjeçari që humbi jetën teksa ishte duke parë një ndeshje basketbolli mes skuadrës Leaders dhe Pogradecit në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, Tiranë.

Sipas policisë, 16-vjeçari ka pësuar atak kardiak dhe ka ndërruar jetë në spital.

Por miqtë e tij, që ndodheshin aty kur ndodhi ngjarja e rëndë japin një tjetër version.

Ata thonë se Teo, siç e thërrisnin, ishte ish-lojtar i ekipit Leaders dhe pas përfundimit të ndeshjes zbriti në fushë për të festuar me miqtë e tij.

Disa prej tyre thonë se ai është varur te rrjeta e koshit dhe është rrëzuar me kokë, ndërsa disa të tjerë thonë jo

Do jetë grupi hetimor i policisë ai që do hedhë dritë mbi këtë ngjarje të rëndë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit