Regjistrohet tërmet në Strugë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 24.02.2024, 13:42

Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore të vendit.

Observatori sizmologjik në Fakultetin e Shkencave dhe Matematikës në Shkup bëri të ditur se epiqendra e tërmetit ishte 119 kilometra në jugperëndim të Shkupit, pra në Shqipërinë fqinje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit