Bledar Dedja u vra nga një 17-vjeçar, e zhveshi në pyll

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 23.02.2024, 23:10

Vrasja e Bledar Dedjas në Pieve del Grappa sjell detaje të reja për hetuesit. Trupi i tij u gjet i plagosur në një zonë të izoluar, ndërsa një adoleshent 17-vjeçar është arrestuar në lidhje me këtë ngjarje.

Dedja u gjet i vdekur në afërsi të makinës së tij, ndërsa autopsia tregon se ai ka pësuar plagë të rënda dhe tentoi të mbrohet. Analizat po bëhen për të verifikuar nëse ka pasur marrëdhënie seksuale para vrasjes, duke hedhur dritë mbi mundësi të lidhjes së viktimës me bisedat erotike në të kaluarën.

Këto informacione e bëjnë të mundur që i dyshuari për vrasjen të ketë pasur lidhje me Dedjanë pikërisht përmes këtyre kontakteve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit