Shqiptari shkon për të grabitur shtëpinë e bullgares dhe tenton ta përdhunojë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.02.2024, 14:00

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi pasi ka tentuar të përdhunojë vajzën që do i grabiste shtëpinë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fund të muajit janar, në Keratsini kur i riu shqiptar hyri për të grabitur shtëpinë e një 28-vjeçareje. Por kur ai pa bullgaren duke fjetur në banesën e saj tentoi ta përdhunonte.

28-vjeçarja bullgare ka rezistuar dhe më pas ka nisur përleshja me 30-vjeçarin, i cili më parë ishte dënuar për tentativë përdhunimi. Kur shqiptari ka tentuar ta përdhunojë vajzën nën kërcënimin e thikës, ajo ka vazhduar të rezistojë dhe është plagosur në duar nga thika e sulmuesit.

Pas një ore mundim, 28-vjeçarJA ka arritur të kafshojë shqiptarin, i cili më pas është arratisur. Ajo ka denoncuar ngjarjen në polici kur ka mbetur e plagosur rëndë në fytyrë dhe në duar.

Efektivët e policisë kanë rënë dje në gjurmët e autorit 30-vjeçar nga Shqipëria dhe e kanë vënë në pranga.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit