Dikush hoqi flamurin serb nga kalaja e Zveçanit, policia jep detaje

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.02.2024, 21:15

Flamuri serb që po valvitej tash e disa vite është hequr nga kalaja e Zveçanit nga persona të paidentifikuar.

Zëvendës drejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut të Mitrovicës, Veton Elshani ka konfirmuar rastin.

Teksa shtoi se edhe prokuroria është duke e shqyrtuar nëse ka elemente për të hapur rast apo jo.

“Kemi marr një ankesë dhe jemi duke e shqyrtuar. Prokurori është duke trajtuar nëse ka elemente për të hapur rast apo jo”, tha Elshani.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit