Aliu: Kosovës i kemi ruajtur 150 milionë euro nga projekti i ri i Rrugës Kijevë- Zahaq

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.02.2024, 12:30

Ministri i Infrastrukturës, ka bërë të ditur se po realizohet projekti i ri i Rrugës Kijevë- Zahaq, me vlerë rreth 90 milionë euro.

Rreth kësaj Aliu ka bërë të ditur se kanë anuluar projektin paraprak rreth kësaj rruge, i cili kushtonte 240 milionë euro.

“Përmes këtij projekti, i shpëtojmë buxhetit të Kosovës mbi 150 milionë euro”, ka theksuar ai përmes një postimi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit