Djali i ish-presidentit Mejdani dekretohet ambasador në Maqedoninë e Veriut

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.02.2024, 15:40

Denion Meidani, djali i ish-presidentit Rexhep Mejdani, është dekretuar nga presidenti Bajram Begaj, ambasador i Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut.

Më parë ai ka mbajtur postin e Drejtorit të Qendrës së Koordinimit Kombëtare Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm, por ka qenë edhe qenë edhe drejtor i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit