“Nuk të duam, je gylenist”, besimtarët përplasen në xhami me myftiun e Tiranës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21.02.2024, 08:54

Një përplasje e ashpër ka ndodhur një ditë më parë në xhamin "Dine Hoxha" në Tiranë.

Besimtarët janë përplasur me myftiun e Tiranës, Lauren Lulin duke e cilësuar pushtues të institucionit dhe terrorist.

Ata kanë ofenduar myftiun edhe kanë tentuar ta përzënë nga xhamia.

Besimtarët i kanë ndërprerë fjalën myftiut dhe më pas ka filluar përplasja me fjalë mes të pranishmëve.

“Nuk je myfti, je pushtues i institucionit ! Je pjesë e organizatës terroriste ! Je gylenist ! Je terrorist ! Nuk te duam ! Nuk te vjen turp që nuk jep dorëheqjen ! Turp ! ”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit