Burri që vrau të sapomartuarit: E bëra për më pak se 150 dollarë!

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20.02.2024, 23:50

Burri nga Wisconsin që vrau një çift të porsamartuar në një bar sportiv thotë se e bëri atë për më pak se 150 dollarë. Më 1 shkurt, Gina Weingart, 37, dhe Emerson Weingart, 33, u vranë në një bar të quajtur Sports Page Barr në qendër të qytetit Elkhorn nga 57-vjeçari Thomas Routt Jr.

Përveç akuzave për vrasje me dashje të shkallës së parë, Rout përballet gjithashtu me akuza për tentativë për vrasje me dashje të shkallës së parë, grabitje me armë dhe krim në posedim të një arme zjarri.⁠

Policia thotë se qëllimi i Thomas ishte të grabiste lokalin sportiv dhe u largua me 120 deri në 140 dollarë nga një sirtar parash përpara se të largohej nga vendi i ngjarjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit