Policia nis shoqërimin e rebelëve të protestës, shkaktuan tensione

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20.02.2024, 20:45

Në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë, qytetarët u mblodhën sot për të shprehur shqetësimet e tyre në një protestë organizuar nga opozita. Megjithatë, ndryshe nga pritjet për një atmosferë të ndezur, protesta shoqërohej vetëm me disa tensione të vogla.

Në kohën e protestës, u raportua se disa individë hedhën tymuese dhe molotovë drejt godinës së Kryeministrisë, ndërsa një pjesë e gardhit prej hekuri u rrëzua. Megjithatë, autoritetet policore ndërhynë për të parandaluar shkallëzimin e dhunës dhe për të mbajtur situatën nën kontroll. Qytetarët nuk u lejuan të lëviznin lirshëm pas përfundimit të protestës, dhe disa prej tyre u shoqëruan nga forcat e sigurisë për procedura të shtuar.

Pas përfundimit të protestës, turma u shpërnda masivisht me një sjellje të qetë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit