Sot do të protestojnë punëtorët e sigurimit fizik të KEK-ut

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 20.02.2024, 08:53

Shoqata Sindikale e Sigurimit Fizik në KEK do të mbaj sot protestë paqësore duke filluar nga ora 10:00, në sheshin “Zahir Pajaziti”, dhe para zyrave të KEK-ut.

Protesta do të mbahet kundër vazhdimit të tenderimit “të paligjshëm” të këtij Departamenti, pagat e ulëta dhe kushtet e rënda për punonjësit e sigurimit fizik në KEK.

Nga këta punëtorë protesta janë mbajtur edhe më parë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit